Nálada črevnej mikrobioty


Giulia Enders – Taktne o tráviacom trakte: Prečo je dôležité mať zdravé črevá

Kníh o mozgu vyšli v posledných rokoch stovky, no publikácie o črevách by sme spočítali na prstoch rúk. Najzábavnejšia z nich sa objavila nedávno v slovenskom preklade Kataríny a Gregora Babinských. Napísala ju mladá nemecká mikrobiologička Giulia Enders a ilustrovala jej sestra Jill. V origináli sa volá Darm mit Charme: Alles über ein unterschätztes Organ a v slovenčine azda ešte výstižnejšie Taktne o tráviacom trakte: Prečo je dôležité mať zdravé črevá.

„Kto chce ešte aj dnes objavovať nové svety a ich obyvateľov, musí skúmať malý svet, ktorý sa skrýva v nás samých. Najfascinujúcejším kontinentom je naša tráviaca sústava. Nikde nežije tak veľa rôznych druhov a rodov ako práve tu. Výskum tejto oblasti je ešte len v plienkach, no črtá sa mimoriadne sľubne. Zaznamenávame doslova boom porovnateľný s dešifrovaním nášho genómu, vkladajú sa doň mnohé nádeje a očakávajú prevratné poznatky. Tento boom buď zlyhá na celej čiare, alebo bude predzvesťou niečoho veľkého,“ píše autorka a podáva nám prekvapivo podrobnú a jasnú správu o stave poznania v jej odbore.

Na začiatku Giuliinej práce bola krátka prezentácia Tajomný život našich čriev, s ktorou zvíťazila na Science Slam vo Freiburgu, stala sa hitom na youtube a základom pre knihu. Napriek tomu, že som študoval medicínu, dozvedel som sa v nej veľa nových informácii základnej a zásadnej povahy. Veľkými prednosťami autorkinho štýlu sú erudovanosť, nadhľad a humor. Jej text je inštruktívny, no zároveň zábavný podobne ako francúzsky animovaný televízny seriál Bol raz jeden život, ktorému naša generácia vďačí za mnohé vedomosti o ľudskom tele. Vedkyňa má vždy na zreteli širší kontext, ponúka viaceré možnosti interpretácie laboratórnych výsledkov, priznáva limity konkrétnej metódy i vedeckého poznania ako takého. Silnou stránkou sú prirovnania a paralely, na základe ktorých aj mladší alebo menej vzdelaný čitateľ pochopí, čo, ako a prečo je predmetom výskumu a čo nám hovoria dosiahnuté výsledky:

„Ak bunky imunitného systému zaútočia na vlastné tkanivá, sú vyradené už vo výcvikovom tábore. Súčasťou tohto procesu je aj pobyt v čreve. Tu sa musia naučiť byť tolerantné voči cudzincom, prípadne sa lepšie pripraviť na ich prítomnosť. Tento systém funguje pomerne dobre a väčšinou sa zaobíde bez väčších incidentov.“

Za kľúčové možno označiť informácie o usporiadaní našej nervovej sústavy, z ktorých vyplýva, že črevá tvoria akýsi druhý mozog a majú veľký podiel na tom, ako sa cítime:

„Podľa vedcov, ktorí skúmajú baktérie, je stres ,nehygienický´. V období stresu sú v čreve zmenené životné podmienky, preto tu prežívajú iné baktérie ako v obdobiach bez stresu. Mohli by sme povedať, že stres zmení klímu v bruchu. V čreve sa obzvlášť úspešne množia drsní chlapíci, ktorí hravo zvládajú turbulencie, ale nešíria práve najlepšiu náladu.“

Veľkú pozornosť venuje Giulia Enders témam, o ktorých sa v spoločnosti verejne nehovorí. Samostatnú, graficky odlíšenú kapitolu tvorí Malá prednáška o stolici, o jej zložení, farbe a konzistencii. Svojich pár riadkov tu má aj vracanie, pálenie záhy či vetry.

Takmer polovicu knihy zaberá Svet mikróbov. Ľudský organizmus je popisovaný a vnímaný ako zložitý a citlivý ekosystém. Z toho vyplýva nový pohľad na čistotu a hygienu a na aktuálnu tému imunity, intolerancií a alergií. Originálny je pohľad autorky na prirodzených obyvateľov našich čriev – vníma ich ako vzácne rodinné dedičstvo.

Taktne o tráviacom trakte je knižka zábavná a poučná. Je radosť ju čítať, hoci aj na záchode. Preklad a grafická úprava sú vynikajúce; informácie v slovenskom kontexte aktualizované. V krajine s jedným z najvyšších výskytov rakoviny hrubého čreva povinné čítanie.

(Recenziu vysielal Slovenský rozhlas 4. augusta 2015 na Rádiu Devín.)


© 2016 by Viktor Suchý. Proudly created with Wix.com